Главное меню
Поддержка сайта
Вы можете поддержать проэкт небольшим платежом через SMS, перейдя по этой ссылкеВыбрать язык


Добро пожаловать,
Пользователь:

Пароль:

[ ]
Скачай книгу по Волге
Счетчики, каталоги, рейтинги
Rambler's Top100bigmir)net TOP 100
Счетчик
free counters
Друзья и партнеры

Сайт волгаря
Master General'a
Партнеры сайта:

Портал для общения ВолговодовВолга ГАЗ-24 и ее разновидности


Меню Галереи
Случайнайная картинка
BCI/slet
Скачать Размер:2048x1536
BCI/Seriivolg
Скачать Размер:783x587
BCI/Buch
Скачать Размер:2816x2112
BCI/Different
Скачать Размер:784x588
5 ст. КПП ГАЗ 31029 (укр. варіант)
Тут я опишу процесс встановлення п'ятиступінчатої коробки передач на мою Волгу ГАЗ-24. Значить купив я п'ятиступку в Одессі через одноклубника з gaz-club.com.ua Garish Sky (Семен). Поки п'ятиступка в дорозі в Ужгород вирішив почати писати цю статейку по мірі поступлення нових фотографій і інформації.

Покищо викладу інформацію по п'ятиступінчатим коробкам передач виробництва ГАЗ (і 4 ст. тоже).
Значить така інформація:

Передаточні числа чотирьохступінчатої КПП Волга
перша 3,5
друга 2,26
третя 1,45
четверта 1,0
задній хід 3,54

Передаточні числа п'ятиступінчатої коробки передач Волга:
перша 3,618
друга 2,188
третя 1,304
четверта 1,0
п'ята 0,794
задній хід 3,28

ГАЗЕЛЬ 5 КПП
перша 4.05
друга 2.34
третя 1.395
четверта 1.0
п'ята 0.849
задній хід 3.51

Головна відмінність КПП Газель від КПП Волга в тяговій направленості газельовської кробки. Для волги ці передаточні числа крім першої передачі є приблизно звичними з 4х ступінчатої коробки. Окрім першої передачі яка на газелі явно тягова і має більший розрив від другої передачі. Однак всім відомо, що друга передача на Волзі є досить короткою і часто після інтенсивного розгону на першій підтикуєш третю. Цього і уникли в газелівській КПП давши значення 4.05 для першої передачі що дозволяє ефективно використовувати тяговий потенціал низькооборотних моторів.

З п'ятиступінчатою КПП Волга ситуація така сама тільки конструктори зробили цю кообку більш швидкісною. Але всеодно перша передача нової 5КПП має більший тяговий потенціал ніж у 4КПП. Це дозволяє ефективно буксирувати прицепи і автомобілі, а також інтенсивно рознанятия з місця. 5та передача дозволяє зменшити оборотність мотора на 20.06% при русі на високих швидкостях. Також при справній ходовій має впасти витрата палива по трасі на 5-10 відсотків в залежності від стилю водіння. Ходові випробування у гірській місцевості скоро будуть - чекайте. Також найближчим часом планується викласти на сайт статтю з мануалу по експлуатації 5КПП Волга.

А от фото моєї коробки передач 31029:


Значить так коробка цього тижня прибула на місце. Встановлена на машину. З нюансів - вивернуті середні шпильки з картера зчеплення. Вимикач заднього ходу поставлений з чотирьохступінчатої коробки. Опора КПП поставлена пружинна і вона така сама як на 4ст. КПП. Кардан покищо залишено прямий без підвісного підшипника. Трос спідометра по довжині підійшов.

Мій прогноз по передаточним числам КПП виправдався, крім того довга третя передача дозволяє робити непрості для Волги обгони - на ній можна розігнатися до 80-90 км/год. Шум коробки передач менший, але він присутній також. Причому пястиступка сильніше шумить на холостому ходу. Говорять, що це виліковується заміною масла на ситнтетику - не пробував не можу сказати. Сам тимчасово юзаю масло GL-5 фірми ТНК. Характер шумності автомобіля значно змінився. Шум мотора чути набагато менше. Це досягається як ізоляцією вихлопної системи від коробки передач гумовою проставкою під кронштейн так і самим конструктивом коробки - вона шумить менше. По швидкісному режиму п'ятою передачею можна користуватися від 55-60 км\год. Звичайно різке прискорення в такому режимі неможливе але при русі в місті по довгим вулицям на яких немає перешкод (наприклад вночі) досить непоганий варіант зекономити пару грам палива. Взагалі на 80 відсотків враження позитивні на 20 негативні. Негативом є включання передач - досить туго включається друга при зкидуванні швидкості. Також інколи недостатньо швидко синхронізується 4-та передача.

Зливається старе масло

Зливається старе масло

Залито нове масло і встановлена пружинна опора

Коробка на місці - приміряємо метал для кронштейна вихлопної труби

Кронштейн вихлопної в зборі

Вигляд зі сторони троса спідометра

Фото упаковки з новим волговським ричагом КПП.


И на последок скоростная характеристика ГАЗ-24 с 4кпп и 5кпп:


(С) листопад 2008, Master General